StaffCop Standard

Oprogramowanie do monitorowania bezpieczeństwa komputerów oraz danych korporacyjnych
Zamów ceny od 92.00 PLN

Możliwości StaffCop Standard

Rejestrowanie zrzutów ekranu

Oprogramowanie StaffCop pozwala na monitorowanie komputerów w sieci firmowej poprzez okresowe zrzuty ekranów. Można uzyskać dostęp do komputerów zdalnie w czasie rzeczywistym (zdalny monitoring komputera), a także wyświetlać zdjęcia z różnych momentów z przeszłości. W czasie generowania raportu, kreator raportów pobierze wszystkie zrzuty i wyśle je do administratora systemu.

Możesz uzyskać podgląd pulpitu innego komputera w czasie rzeczywistym, lub wygenerować raport pokazujący okresowe zrzuty ekranu. Raport jest w pełni konfigurowalny i może zawierać zdjęcia za określony okres czasu, dla wybranych użytkowników. Można ustawić czas, w którym obrazy z komputera stacjonarnego będą przechwycane, a także określić maksymalny rozmiar danych kopiowanych na dysk twardy.

Zrzuty ekranu są bezpiecznie przechowywane na komputerach użytkowników i mogą być dostępne tylko przez upoważnionych pracowników IT.

Przechwytywanie ekranów

Przechwytywanie ekranów StaffCop zawiera następujące opcje:

 • Mozesz ustawić okres pomiędzy zrzutami ekranu.
 • Eliminacja duplikatów kiedy użytkownik jest nie aktywny.
 • Wyłączenie w czasie bezczynności komputera.
 • Kompresja "w locie".
 • Wygodne eksportowanie do jpg lub bmp.

Dlaczego warto używać przechwytywania obrazów?

Okresowe zrzuty ekranu są istotne przy badaniu różnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Zrzuty ekranu mogą być użyte jako dowód działalności wykonywanej na komputerze w określonym czasie. StaffCop może być używany jako wyrafinowany system kontroli komputera, który pomaga przedsiębiorcom zwiększyć wydajność pracowników.

Więcej


Monitorowanie aplikacji

Zobacz listę aplikacji uruchamianych w sieci lub na danym komputerze. StaffCop tworzy raporty wydajności pracowników oraz monitoruje wykorzystanie czasu pracy spędzonych w różnych aplikacjach. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się więcej o działalności przedsiębiorstwa, a także optymalizacji zasobów. Oprogramowanie do śledzenia komputera StaffCop oblicza całkowity czas pracy na poszczególnym programie i dostarcza szczegółowe raporty na ten temat.

StaffCop daje możliwość monitorowania i rejestrowania aplikacji uruchomionych przez użytkownika komputera. To pozwala sporządzić kompleksowe statystyki programów, które są aktualnie uruchomione lub wyłączone.

Dlaczego warto używać śledzenia aplikacji?

Natychmiastowa i okresowa kontrola komputera pracownika może dostarczyć cennych informacji do analizy i optymalizacji wydajności czasu pracy. W kwestii bezpieczeństwa, może być używane, aby zapobiec nadużyciom związanym z wypływem wrażliwych danych.

StaffCop "Kreator raportów" generuje szczegółowe statystyki, ile czasu pracownik spędził pracując z różnymi typami aplikacji, w tym e-mail, aplikacje Office takie jak Word i Excel, jak również o czasie spędzonym na przykład na graniu w gry komputerowe.

Raporty generowane przez StaffCop są łatwe do odczytania. Można w nich tworzyć grupy pracowników i śledzić działania różnych działów w organizacji.

Możliwości śledzenia aktywności aplikacji:

  Możliwość monitorowania każdego uruchomionego programu, zarówno przez użytkowników, jak również przez system operacyjny.
  Analizowanie czasu spędzonego z każdą aplikacją.
  Tworzenie grup pracowniczych i tworzenia niestandardowych raportów.

Więcej


Monitorowanie korespondencji e-mail

Funkcja pozwala na ustanowienie kontroli nad cyklem życia korespondencji firmowej, przez co zapobiega wyciekom poufnych danych. StaffCop zapisuje czas wysłania wiadomości, od kogo i do kogo, obejmuje wiadomości i zawartość załączników. Załączniki mogą zostać zapisane w razie potrzeby.

Można generować szczegółowe sprawozdania ze wszystkich kont e-mail w dowolnym okresie czasu. Raport jest w pełni konfigurowalny i zawiera tylko interesujące nas informacje .

Dlaczego właśnie monitorowanie e-mail?

Poczta elektroniczna jest jednym z najbardziej niebezpiecznych kanałów komunikacji korporacyjnej. Wdrożenie funkcji kontroli korespondencji e-mail zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ponieważ pracownicy IT mogą wtedy zapobiec wszelkim możliwym zagrożeniom związanym z utratą informacji.

Możliwości monitorowania korespondencji e-mail:

  Kontrola wszystkich wysłanych i odebranych wiadomości
  Monitoring wiadomości w formacie HTML jak również zwykłego tekstu
  Obsługa wszystkich klientów e-mail

Więcej


Monitorowanie stron www

StaffCop rejestruje adres strony (URL), tytuł, czas dostępu i czasu spędzonego na stronie internetowej. Masz możliwość zobaczyć aktualną listę otwartych witryn sieci Web, jak również wszystkie strony otworzone w określonym przedziale czasu.

Zaletą śledzenia StaffCop jest to, że nie korzysta on z łatwo usuwalnej historii przeglądarki do zbierania informacji o ruchu w sieci.

Program do monitorowania internetu StaffCop pozwala na tworzenie dzienników i raportów z wszystkich witryn sieci Web odwiedzanych przez użytkownika komputera. Zaawansowane mechanizmy rejestrowania odwiedzanych stron internetowych współpracują ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi w dowolnych wersjach, w tym powszechnie stosowanych, takich jak Internet Explorer, Mozilla, Opera. StaffCop zapisuje adresy URL i tytuły stron każdej odwiedzanej witryny.

W jakim celu monitorować strony internetowe i aktywność w internecie?

Kontrola dostępu do internetu jest niezbędna, szczególnie gdy dostęp do Internetu jest częścią pracy. Śledzenie otwieranych stron internetowych pozwala na efektywną analizę, ile czasu pracownicy spędzają na wykonywanie zadań biznesowych a ile czasu przeznaczają na czytanie wiadomości czy przeglądanie witryn rozrywkowych.

Kontrola wirusów oraz programów szpiegujących

Mając możliwość monitorowania stron internetowych, możemy zwiększyć wydajność pracowników, ale również możemy wykryć i rozwiązać bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa. Wirusy i programy szpiegujące często otwierają się w tle niektórych stron WWW i są niezwykle trudne do zlokalizowania. StaffCop pozwala na zapisywanie podejrzanych działań online, informowanie o nich administratorów IT, a następnie zapobieganiu naruszeń w systemach bezpieczeństwa.

Śledzenie adresów URL

Użytkownik komputera może usunąć historię przeglądarki, aby ukryć listę odwiedzonych stron www. StaffCop to oprogramowanie, które posiada zaawansowany mechanizm, pozwalający na odtworzenie historii w oparciu o odwiedzone adresy i precyzyjne wygenerowane wymaganych raportów.

Monitorowanie sieci internetowej pozwala na:

  Przechwytywanie adresów URL, tytuł strony, czas dostępu.
  Monitorowanie odwiedzanych stron za pomocą Internet Explorer, Firefox, Opera i innych typów przeglądarek.
  Generowanie szczegółowego raportu odwiedzanych witryn.

Więcej


Rejestrowanie aktywności na czatach i w komunikatorach

Program do monitorowania StaffCop rejestruje wszystkie rozmowy w popularnych komunikatorach, takich jak MSN Messenger, ICQ, AOL Instant Messenger.

StaffCop zapisuje zarówno przychodzące i wychodzące wiadomości (w większości rejestratorów komunikatorów można wykrywać tylko wiadomości wychodzące). W raportach można sortować historię czatu biorąc pod uwagę pore dnia, czas spędzony na czacie itp.

StaffCop pozwala na przechwytywanie i nagrywanie rozmów z wielu popularnych komunikatorów takich jak MSN Messenger, ICQ, Yahoo Messenger oraz AOL Instant Messenger oraz na śledzenia wiadomości przychodzących i wychodzących. Zaawansowane mechanizmy raportowania generują zestawienia z korespondencji poprzez czat, a także nazwy wszystkich uczestników.

Funkcja raportowania pozwalają wyświetlić pełną listę czatów dla każdego użytkownika, jak również czas spędzony na czacie.

W jakim celu śledzić czaty online?

Śledzenie działań pracowników w czasie pracy, w tym aktywności na czatach i komunikatorach daję dostęp do wiarygodnych danych odnośnie oceny wydajności pracowników. Funkcja śledzenia rozmów może pomóc analizować wydajność pracowników i mieć wpływ na prowadzenie spraw prywatnych w godzinach pracy.

Inną korzyścią stosowania StaffCop jest kontrola wycieków informacji oraz zapobiegania utracie danych. Mechanizm monitorowania komunikatorów pozwala wykrywać, analizować potencjalne źródła wypływu wrażliwych danych i chronić firmę przed nieuprawnionym wyciekom informacji zastrzeżonych.

Monitorowanie czatów i komunikatorów

Usuwanie lub wyłączanie historii czatu jest jednym ze standardowych opcji dostępnych w każdej aplikacji online. StaffCop wykorzystuje zaawansowaną technologię, która pozwala na śledzenie i zapis czatu na komputerze bez odniesienia do narzędzi innych firm.

Możliwości rejestrowania rozmów w komunikatorach

  StaffCop rejestruje wiadomości przychodzące i wychodzące .
  Wiadomości mogą być wyświetlane w sekwencji dla każdego kontaktu.
  Monitoring działa dla wszystkich popularnych komunikatorów takich jak MSN Messenger, Yahoo Messenger, AIM, ICQ.

Więcej


Monitorowanie urządzeń USB

StaffCop rejestruje urządzenia USB, zapisuje nazwę urządzenia, dokładny czas podłączenia i odłaczenia go od komputera.

Obsługiwane są wszystkie rodzaje urządzeń USB (pen drive, odtwarzacze MP3, iPod'y, iPhone'y, aparaty fotograficzne,telefony, itd.).

Kompleksowa funkcja raportowania pozwala przeglądać i śledzić podłączenia dysków USB flash, odtwarzaczy mp3, drukarkek, skanerów, i innych urządzeń do komputerów w sieci. Można generować raporty z wyszczególnieniem wszelkich plików, które zostały skopiowane do wymiennych nośników danych.

Dlaczego warto monitorować urządzenia USB?

Monitorowanie urządzeń USB pozwala na śledzenie informacji przesyłanych z komputerów firmy. Ta zaawansowana opcja śledzenia transferu danych jest szczególnie korzystna, jeśli jest on wdrażany w połączeniu z kontrolą kanałów online. StaffCop pomaga zamknąć luki w zabezpieczeniach sieci, umożliwiając śledzenie możliwych źródeł utraty danych.

Ze względów bezpieczeństwa większość organizacji nie pozwala na podłączenie prywatnych odtwarzaczy MP3 i aparatów cyfrowych do komputerów firmowych. Funkcja monitorowania urządzeń USB StaffCop daje możliwość informowania o wszelkich prywatnychh nosnikach danych podłączanych w czasie pracy.

Więcej


Monitorowanie schowka

StaffCop Standard pozwala na monitorowanie schowka użytkownika. Jeśli użytkownik kopiuje jakiekolwiek informacje do schowka (CTRL + C, kopiuj), będziemy w stanie śledzić te informacje w logach i raportach.

Gdy użytkownik kopiuje coś do swojego schowka, StaffCop zapisuje kopię "cień" pliku lub elementu, dzięki czemu możliwe jest śledzenie tych działań.

Możliwe jest również ustawienie ograniczenia dla maksymalnej wielkości kopiowanego pliku, i ustawić limit pamięci do przechowywania plików.

Ponadto, ustawienia agenta pozwalają włączyć lub wyłączyć monitorowanie schowka.

Dlaczego warto monitorować schowek?

Funkcja ta daje dodatkową kontrolę dla pracodawcy i pozwala mu zobaczyć, co dokładnie zostało skopiowane. Zapobiega to sytuacjom, gdy pracownicy będą przechowywać niezabezpieczone kopię wrażliwych danych w kilku miejscach, StaffCop wykrywa takie operacje i zapisuje je do dzienników i raportów.

Więcej


Monitorowanie portali społecznościowych

W dzisiejszym świecie, ludzie spędzają coraz więcej czasu w serwisach społecznościowych. Ważne jest, aby monitorować wizyty robocze w sieciach społecznych, tak aby zniwelować wizyty w celach prywatnych bądź rozrywkowych. Istotnym faktem jest również zabezpieczenie dzieci przed spędzaniem zbyt długiego czasu na rozmowach z nieznajomymi na takich właśnie portalach.

Dzięki oprogramowaniu StaffCop do monitorowania portali społecznościowych problem jest rozwiązany. Jesteś w stanie znaleźć wiadomości, zdjęcia i inne materiały, które są umieszczane w sieci, jak również komentarze i wiadomości wpisywane przez użytkowników.

Wszystkie akcje z poniższych portali są szczegółowo rejestrowane i analizowane:

  Facebook, Twitter, MySpace, LinkedIn, Nasza-Klasa, itp.

Więcej


Śledzienie wyszukiwanych fraz

Odrębnym rodzajem monitoringu jest śledzenie wyszukiwanych fraz. Wszystkie zapytania użytkowników w wyszukiwarkach są dostępne w osobnej karcie dziennika zdarzeń, dzięki czemu można zobaczyć, co interesuje użytkownika komputera i jakich informacji poszukuje. Śledzenie wyszukań obsługuje większość popularnych wyszukiwarek, takich jak: Google, Yahoo, MSN, Ask, Yandex, itp.

Wyszukiwarka jest prawdopodobnie najbardziej użyteczną witryną w internecie, więc jest używana w codziennej pracy - przyczynia się do zebrania wszystkich istotnych danych, monitorowanie konkurencji, itd. I prawdopodobnie nie można zablokować dostępu pracowników do wyszukiwarek, ale można monitorować wszystkie wyszukania i sprawdzić, czy pracownik rzeczywiście używał ich zgodnie z przeznaczeniem

StaffCop Standard pokazuję dokładnie to czego szukali Twoi pracownicy, pozwala to na dotarcie do różnych nieprawidłowości:

  Pracownicy szukają informacji nie związanych z tematem pracy.
  Pracownicy szukają wolnych stanowisk w innych firmach.
  Pracownicy mają powazne problemy zdrowotne.

Zawsze lepiej wiedzieć więcej o swoich pracownikach - tak aby mieć możliwość zapobiegania incydentom wpływającym na całą firmę.

Więcej


Śledzenie plików i folderów

StaffCop wykrywa i monitoruje wszystkie operacje na plikach wykonywane na komputerach w sieci. Można łatwo dostosować raport śledzenia poszczególnych typów plików i zdarzeń, np. dostęp do plików programu Word lub Excel w folderze Moje dokumenty lub wykonywania plików w Program Files.

Kiedy pliki są tworzone, kopiowane, otwierane lub usuwane, informacja ta jest śledzona przez StaffCop.

StaffCop wykrywa wszystkie transakcje związane z dostępem do plików na komputerze użytkownika. Możesz generować raporty niestandardowe nawiązując do historii działań związanych z pracą z różnymi typami dokumentów np. takich jak Word czy Excel.

Monitorowanie dokumentów StaffCop - funkcje:

  StaffCop rejestruje dostęp do wszystkich typów plików, w tym ukrytych oraz systemowych.
  StaffCop wykrywa nazwę programu, który uzyskuje dostęp do plików.
  Możesz tworzyć filtry śledzenia tylko określonych typów plików.
  Można wykrywać i rejestrować pliki, które są kopiowane na dyski USB i na inne media.

Więcej


Rejestrowanie znaków z klawiatury - Monitoring klawiatury

Wszystkie naciśnięcia klawiszy są rejestrowane, aby zapobiec wyciekom danych. Możesz zobaczyć raport rejestratora w czasie rzeczywistym jak również dostać się do niego po czasie i wybrać okres raportowania.

StaffCop przechwytuje także hasła i klawisze systemowe (CTRL, Shift, Alt, Caps Lock itp.).

StaffCop umożliwia monitorowanie klawiatury i rejestrowanie wszystkich znaków wpisywanych z klawiatury przez użytkownika. Możesz wygenerować raport zawierający listę wszystkich znaków w tym klawiszy systemowych, takich jak Shift, Ctrl, F1-F12 i Print Screen.

Rejestrator klawiszy StaffCop pozwala zidentyfikować i zapisać różne rodzaje haseł wpisywanych na klawiaturze w tym hasła maskowane gwiazdkami.

Monitorowanie klawiatury StaffCop zapewnia również możliwość dostępu do działania klawiatury użytkownika w czasie rzeczywistym, i wygenerowanie szczegółowych raportów po określonym czasie. Można utworzyć raport określający, jakie aplikacje były otwarte i jakie znaki zostały wpisane.

Możliwości rejestratora klawiszy StaffCop

  Przechwytywanie wszystkich wciśnięć klawiszy ze wszystkich programów.
  Przechwytywanie haseł uwzględniając klawisze Alt, CAPS LOCK, CTRL
  Sprawdzanie w jakich aplikacjach były wpisywane znaki.
  Eksportowanie danych do formatu Excela bądź CSV.

Korzyści z przechwytywania wpisywanych znaków

Monitoring klawiatury pracowników pomaga analizować ich wydajność, jednocześnie umożliwiając kompleksowe raportowanie procesów związanych z bezpieczeństwem informacji.

Wiele organizacji nie ma wdrożonych strategii w zakresie bezpieczeństwa haseł do ich kont internetowych. W rezultacie, hasła online mogą zostać utracone, kiedy pracowników opuścić firmę. Metody odzyskiwania hasła, skutecznie pozwalają rozwiązać te kosztowne i czasochłonne problemy. Rejestrator klawiszy StaffCop zapewnia Ci spokój, dając natychmiastowy dostęp do wszystkich haseł używanych w aplikacjach firmy.

Więcej


Monitorowanie zdarzeń systemowych

StaffCop tracks and analyzes data about the following system activities:

  Włączanie oraz wyłączanie komputera, wraz z dokładnym czasem tych zdarzeń.
  Logowanie i wylogowanie użytkownika, wraz z nazwami użytkowników oraz czasem operacji.
  Instalowanie oprogoramowania, wraz z użytkownikami, którzy inicjowali akcje.
  Podłączenie urządzeń USB oraz innych nośników.

Raportowanie aktywności komputera

Kreator raportów jest integralną częścią programu StaffCop, który pomaga analizować działania firmy, poszczególnych działów oraz indywidualnych pracowników w określonym czasie. Każdego dnia pracy, każdego weekendu w miesiącu masz wgląd w aktywność swoich pracowników, ich realny czas pracy.

Kreator raportów StaffCop pozwala na analizę co robił konkretny pracownika lub grupa pracowników w określonym czasie. Możesz zobaczyć programy, które pracownicy uruchanmiali, z podaniem informacji o czasie, dniu i czasie trwania aktywności aplikacji. Wygenrowany raport odzwierciedla arkusz kalkulacyjny w którym pokazuję w jakich odstępach czasu zostały uruchomione programy. Możliwa jest również wizualizacja danych, która pokazuje procent czasu spędzonego na różne rodzaje działalności na wykresie.

Taki raport może zawierać: liste stron internetowych, typy dokumentów, wciskane klawisze, aplikacje, etc.

Więcej


Tryb ukrycia - instalacja i monitorowanie

StaffCop może pracować w trybie widocznym i w trybie ukrycia. Po uruchomieniu w trybie widocznym, ikona Staffcop będzie wyświetlana w zasobniku systemowym i pokaże użytkownikowi komunikat po zalogowaniu.

Do czego może służyć tryb ukrycia?

Istnieją sytuacje, kiedy pracodawca wie o wycieku danych, ale nie może tego udowodnić. Tryb ukrycia pozwala zebrać wszystkie niezbędne dowody na wycieki danych firmowych. Twoi pracownicy nie będą wiedzieli, że są monitorowani, a cała ich działalność na komputerze jest analizowana.

StaffCop wykrywa utratę danych poprzez: email, komunikatory, urządzenia USB, drukowane dokumenty, kopiowane pliki, itp.

Więcej


Mocna ochrona

Moduł StaffCop działa jako usługa systemu Windows. Jeśli użytkownik nie ma uprawnień administratora, to nie jest możliwe, aby zatrzymać, ominąć lub całkowicie usunąć Agenta.

Informacje są szyfrowane po stronie agenta i deszyfrowane przez komputer admina, co wyklucza przechwytywanie i wyświetlanie danych.


Powiadomienia alarmowe

Jako dodatkową funkcję, StaffCop umożliwia wysyłanie wiadomości błyskawicznych z modułu administracyjny do dowolnego użytkownika. Funkcja ta ułatwia komunikację z użytkownikami komputera. To również pozwala na interwencję w przypadku wszelkich naruszeń bezpieczeństwa.


Zdalna instalacja/deinstalacja

Istnieje możliwość zdalnej instalacji i deinstalacji modułów StaffCop na wszystkich komputerach w sieci.

Funkcja zdalnej instalacji/deinstalcji pozwala na skonfigurowanie całego systemu bez informowania o tym fakcie pracowników - będzie to wykonane z ich punku niezauważalnie. Funkcja ta staje się szczególnie przydatna, jeśli sieć ma dużą liczbę komputerów i nie musimy informować i szkolić wsszystkich pracowników.