StaffCop Home Edition

Oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Zabezpiecz swoje dziecko przed negatywnym wpływem Internetu
Zamów ceny od 79.00 PLN

Możliwości StaffCop Home

Rejestrowanie zrzutów ekranu

Oprogramowanie StaffCop pozwala na prowadzenie kontroli komputera dziecka poprzez okresowe zrzuty ekranów. Można uzyskać podgląd pulpitu innego komputera w czasie rzeczywistym, a także wyświetlać zdjęcia z wcześniejszych dni. W czasie generowania raportu, kreator raportów pobierze wszystkie zrzuty i wyśle je do panelu administracyjnego.

Po zainstalowaniu StaffCop Home, jesteś w stanie zobaczyć co się dzieje na monitorowanym komputerze. Nawet jeśli jesteś z dala od domu można prowadzić zdalny monitoring komputera, raporty można otrzymywać poprzez e-mail.

Generowanie raportów i podgląd w czasie rzeczywistym

Możesz prowadzić zdalny monitoring komputera i zyskać dostęp do ekranu w czasie rzeczywistym, lub wygenerować raport pokazujący okresowe zrzuty ekranu. Raport jest w pełni konfigurowalny i może zawierać zrzuty ekranu z określonego okresu czasu, dla wybranych użytkowników. Można ustawić czas, w którym obrazy z komputera PC będą przechwytywane, a także określić maksymalny rozmiar danych kopiowanych na dysk twardy.

Wszystkie zrzuty ekranu są przechowywane w bezpieczny sposób, dostępne tylko po wprowadzeniu hasła rodzica. Wszystkie informacje włączając w to zrzuty ekranu, są szyfrowane i nie mogą być otworzone poza panelem administratora zabezpieczonego hasłem.

Przechwytywanie ekranów StaffCop zawiera następujące opcje:

 • Mozesz ustawić okres pomiędzy zrzutami ekranu.
 • Eliminacja duplikatów kiedy użytkownik jest nie aktywny.
 • Wyłączenie w czasie bezczynności komputera.
 • Kompresja "w locie".
 • Wygodne eksportowanie do jpg lub bmp.
 • Wyłączenie w czasie kiedy komputer jest używany przez rodziców.
 • Zapisywanie w skali szarości
 • Podgląd w postaci pokazu slajdów

Dlaczego warto używać przechwytywania obrazów?

Łatwiej jest rozmawiać z dzieckiem na temat zabronionych zachowań, jeżeli mamy na to dowody. Zrzut ekranu jest jednym z najlepszych sposobów na uchronienie dziecka przed szkodliwymi treściami dostępnymi na przykład w grach czy internecie. Ponadto będziesz zawsze wiedział czym interesuje się Twoje dziecko i co widzi aktualnie na ekranie komputera.

Więcej


Monitorowanie aplikacji

Zobacz listę aplikacji uruchamianych na monitorowanym komputerze. StaffCop Home to program do monitorowania systemu, tworzy raporty i statystyki dotyczące czasu spędzanego w różnych aplikacjach. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się więcej o dziecku i jego sposobie spędzania czasu przy komputerze i tym samym dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

StaffCop daje możliwość pełnego wglądu w uruchomione aplikacje na komputerze domowym. Pozwala to wyświetlić listę programów które są aktualnie uruchomione lub zakończone. Można generować różnego rodzaju raporty określając wymagane odstępy czasu.

Dlaczego warto używać śledzenia aplikacji?

Bieżąca i okresowa kontrola komputera dziecka może dostarczyć cennych informacji, w jaki sposób dzieci spędzają czas przy komputerze. Jeżeli dziecki gra lub spędza za dużo czasu w internecie może to mieć wpływ na postępy edukacyjne w szkole.

Kreator raportów StaffCop Home generuje szczegółowe statystyki z monitoringu, np. jak długi czas dziecko spędziło pracując z różnymi typami aplikacji.

Informację można podzielić na grupy aplikacji, co pozwala śledzić czas poświęcony na daną grupę np. aplikację pakietu Office (odrabianie lekcji), komunikatory i portale społecznościowe (rozmowy z przyjaciółmi). Łatwo jest tworzyć własne grupy i monitorować ich specyficzną aktywność.

Możliwości śledzenia aktywności aplikacji:

 • Możliwość rejestrowania każdego uruchomionego programu, zarówno przez użytkowników, jak również przez system operacyjny.
 • Analizowanie czasu spędzonego z każdą aplikacją.

Więcej


Monitorowanie korespondencji e-mail

E-mail jest najbardziej popularnym kanałem komunikacji w Internecie, a z pewnością może być też bardzo niebezpieczny dla dziecka, a nawet całej rodziny. Nieswiadome dziecko może podać poufne informację na temat rodziny, finansów lub na przykład kiedy rodzice wracają z pracy, a nawet w skrajnych przypadkach mogą zostać poddane wpływowi sekt. Monitorowanie korespondencji E-mail pomoże stwierdzić czy dziecko jest bezpieczne w sieci i zapobiec występowaniu zagrożeń.

Więcej


Monitorowanie stron www

Program do monitorowania internetu StaffCop rejestruje adres strony (URL, www), tytuł, czas dostępu i czas spędzony na stronie internetowej. Masz możliwość zobaczyć aktualną listę otwartych witryn sieci Web, jak również wszystkich stron otworzonych w określonym przedziale czasu.

Zaletą programu do monitorowania internetu StaffCop jest to, że do zbierania informacji o ruchu w sieci nie korzysta z łatwo usuwalnej historii przeglądarki, obsługuje przy tym wszystkie dostępne na rynku przeglądarki internetowe.

Kontrola stron internetowych za pomocą programu StaffCop daje możliwość wyświetlania listy otwartych stron www w czasie rzeczywistym lub generownia kompleksowych raportów o wszystkich przegladanych stronach internetowych, odwiedzanych przez dziecko w określonym czasie.

W jakim celu monitorować strony www i aktywność w internecie?

Obecnie dzieci spędzają dużo czasu w Internecie. Z jednej strony, trudno sobie wyobrazić edukację dziecka bez dostępu do Internetu, ponieważ istnieje wiele interesujących programów edukacyjnych i witryn internetowych, ale z drugiej strony - edukacja Twojego dziecka może być zniszczona przez gry online i serwisy społecznościowe. Oczywiście, takie działania nie mogą być w pełni zabronione, a StaffCop Home pomaga mierzyć czas spędzony na różnych stronach internetowych, w tym na grach przeglądarkowych i portalach społecznościowych.

Ponadto istnieje tak wiele stron z zawartością tylko dla dorosłych, które są nieodpowiednie dla dzieci, a jeśli widzisz w raportach, że dziecko odwiedzało już takie portale - łatwiej będzie Ci o tym z nim porozmawiać i wytłumaczyć dlaczego to jest złe.

Program do monitorowania sieci StaffCop pozwala na:

 • Przechwytywanie adresów URL (www), tytuł strony, czas dostępu.
 • Monitorowanie odwiedzanych stron za pomocą Internet Explorer, Firefox, Opera i innych typów przeglądarek.
 • Generowanie szczegółowych raportów dotyczących odwiedzanych stron www.
 • Zaawansowane śledzenie wyszukiwanych zagadnień w wyszukiwarkach internetowych

Więcej


Monitorowanie aktywności na czatach i komunikatorach

Program do monitorowania internetu StaffCop pozwala na przechwytywanie i nagrywanie rozmów z wielu popularnych komunikatorów, takich jak MSN Messenger, ICQ, Yahoo Messenger oraz AOL Instant Messenger oraz na śledzenia wiadomości przychodzących i wychodzących. Zaawansowane mechanizmy raportowania generują zestawienia z korespondencji poprzez czat, a także nazwy wszystkich uczestników konwersacji.

W jakim celu śledzić czaty online?

Monitoring komunikatorów pozwala zapoznać się z kim i o czym rozmawia dziecko w internecie. Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele znajomości naszego dziecka rozwija się dynamicznie właśnie za pomocą komunikatorów. Musimy interesować się tym z kim rozmawia nasze dziecko i chronic je przed niebezpiecznymi osobami z Internetu

Jak to działa?

Usuwanie lub wyłączanie historii czatu jest jednym ze standardowych opcji dostępnych w każdej aplikacji online. Program do monitorowania komputera StaffCop wykorzystuje zaawansowaną technologię, która pozwala na śledzenie i zapis czatu na komputerze bez odniesienia do narzędzi innych firm.

Możliwości rejestrowania rozmów w komunikatorach

 • Program StaffCop rejestruje wiadomości przychodzące i wychodzące .
 • Wiadomości mogą być wyświetlane w sekwencji dla każdego kontaktu.
 • Działa dla wszystkich popularnych komunikatorów takich jak MSN Messenger, Yahoo Messenger, AIM, ICQ.

Więcej


Monitorowanie urządzeń USB

StaffCop monitoruje urządzenia USB, zapisuje nazwę urządzenia, dokładny czas podłączenia i odłaczenia go od komputera.

Obsługiwane są wszystkie rodzaje urządzeń USB (pen drive, odtwarzacze MP3, iPod'y, iPhone'y, aparaty fotograficzne, telefony, itd.).

Program StaffCop pozwala monitorwać wszystkie popularne wymienne nośniki danych między innymi takie jak pen drive USB, pamięci flash czy karty pamięci. Ponadto nasze oprogramowanie daje możliwość zapisania rodzaju i nazwy urządzenia oraz dokładnego czasu podłączenia i odłączenia.

Kompleksowa funkcja raportowania pozwala przeglądać i śledzić podłączenia dysków USB flash, odtwarzaczy mp3, drukarkek, skanerów, i innych urządzeń do komputerów w sieci. Można generować raporty z wyszczególnieniem wszelkich plików, które zostały skopiowane do wymiennych nośników danych. To jeszcze nigdy nie było tak proste!

Dlaczego warto monitorować urządzenia danych na USB?

Monitoring nośników danych pozwala w pełni kontrolować informacje przechowywane na domowym komputerze. Zawsze będziesz wiedział czy ktoś próbował dostać się do Twoich prywatnych danych i będziesz w stanie przeciwdziałać kopiowaniu waznych dokumentów czy zdjęć przez dziecko lub kogokolwiek innego.

Więcej


Monitorowanie schowka

Program do kontroli komputera StaffCop Standard pozwala na monitorowanie schowka. Jeśli dziecko kopiuje jakiekolwiek informacje do schowka (CTRL + C, kopiuj), będziemy w stanie śledzić te informacje w logach i raportach.

Gdy dziecko kopiuje coś do swojego schowka, StaffCop zapisuje kopię "cień" pliku lub elementu, dzięki czemu możliwe jest śledzenie tych działań.

Możliwe jest również ustawienie ograniczenia dla maksymalnej wielkości kopiowanego pliku, i ustawić limit pamięci do przechowywania plików.

Więcej


Monitorowanie portali społecznościowych

W dzisiejszym świecie, dzieci spędzają dużo czasu na portalach społecznościowych. To staje się znaczącą częścią ich życia. Ważne jest, aby prowadzić monitoring komputera, tak aby dzieci nie przesadzały z czasem spędzanym na portalach społecznościowych i nie komunikowały się z obcymi potencjalnie niebezpiecznymi użytkownikami.

Dzięki StaffCop Home, problem monitorowania sieci społecznych jest rozwiązany. Jesteś w stanie znaleźć wiadomości, zdjęcia i inne materiały, wysyłane lub komentowane przez Twoje dzieci lub innych użytkowników sieci społecznych.

Wszystkie akcje z poniższych portali są szczegółowo rejestrowane i analizowane:

 • FaceBook
 • Twitter
 • MySpace
 • LinkedIn
 • Nasza-klasa
 • etc

Czy jest sens monitorować portale społecznościowe?

Obecnie portale społecznościowe odgrywają ogromną rolę w życiu i edukacji dzieci. Większość z nich poświęca wolny czas na przeglądanie takich portali, rozmowy i gry on-line udostępniane przez innych użytkoników Internetu.

Będziesz miał możliwość analizowania czasu spędzanego na portalach społecznościowych, wszystkich akcji dziecka, z kim się kontaktowało, jakie gry grało czy jakie pliki zostały umieszczone w internecie. Taka wiedza pozwoli Ci zareagować w przypadku każdej próby złamania prawa przez Twoje dziecko, jak również ochronić je przed zagrożeniami z internetu.

Więcej


Śledzienie wyszukiwanych fraz

Odrębnym rodzajem kontroli komputera dziecka jest śledzenie wyszukiwanych fraz. Wszystkie zapytania dzieci w wyszukiwarkach są dostępne w osobnej karcie dziennika zdarzeń, dzięki czemu można zobaczyć, co interesuje dziecko i jakich informacji poszukuje. Śledzenie wyszukań obsługuje większość popularnych wyszukiwarek, takich jak: Google, Yahoo, MSN, Ask, Yandex, itp.

StaffCop Home pokazuję dokładnie czego szukały Twoje dzieci, co zwykle bywa związane z następującymi problemami:

 • Dzieci szukają szkodliwych treści tylko dla dorosłych
 • Dzieci szukają fraz związanych z ich problemami zdrowotnymi.
 • Dzieci mają problemy w szkole.

Kontrola komputera dziecka pozwala wcześniej dostrzec problemy, jeżeli nie chce ono o nich rozmawiać możemy dowiedzieć się w czym możemy mu pomóc, tak aby zapobiec poważnemu rozwojowi sytuacji.

Więcej


Śledzenie plików i folderów

StaffCop wykrywa wszystkie operacje na plikach wykonywanych na komputerach w sieci. Można łatwo dostosować raport z kontroli poszczególnych typów plików i zdarzeń, np. dostęp do plików programu Word lub Excel w folderze Moje dokumenty lub wykonywania plików w Program Files.

Kiedy pliki są tworzone, kopiowane, otwierane lub usuwane, informacja ta jest monitorowana przez StaffCop.

Niestandardowe ustawienia pozwalają monitorować tylko wybrane pliki i foldery. Skraca to znacząco czas sprawdzania wszystkich raportów.

StaffCop Home pozwala jednocześnie śledzić aktywność plików/folderów w użyciu z przeglądarką internetową. Dzięki temu będziemy zawsze na bieżąco wiedzieć co umieszczają w internecie nasze dzieci, zdjęcia, dokumenty czy nawet filmy. Ponadto oprogramowanie StaffCop tworzy kopie wszystkich plików umieszczanych w internecie..

Monitorowanie dokumentów StaffCop - funkcje:

 • StaffCop rejestruje dostęp do wszystkich typów plików, w tym ukrytych oraz systemowych.
 • StaffCop wykrywa nazwę programu, który uzyskuje dostęp do plików.
 • Możesz tworzyć filtry śledzenia tylko określonych typów plików.
 • Możnesz wykrywać i rejestrować pliki, które są kopiowane na dyski USB i na inne media.
 • Możesz monitorować wszystkich pliki, foldery, archiwa, które są wysyłane do Internetu.

Więcej


Monitorowanie klawiatury

Wszystkie naciśnięcia klawiszy są rejestrowane, aby zapobiec wyciekom danych. Możesz zobaczyć raport rejestratora w czasie rzeczywistym jak również dostać się do niego po czasie i wybrać okres raportowania.

Program do monitorowania systemu StaffCop przechwytuje także hasła i klawisze systemowe (CTRL, Shift, Alt, Caps Lock itp.).

StaffCop Home przechwytuję hasła, wraz z klawiszami systemowymi (CTRL, SHIFT, ALT, CAPS LOCK, etc), co pozwala zwiększyć poziom kontroli rodzicielskiej.

Istotną kwestią jest dostęp do profili dziecka na różnych portalach, aby chronić dane osobowe i dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Czasami, kiedy dziecko staje się zbyt przywiązane do gier bądź aplikacji internetowych, jedynym wyjściem jest ingerencja i usunięcie danej gry lub aplikacji.

opcje przechwytywania znaków wprowadznych z klawiatury

 • Przechwytywanie wszystkich wciśnięć klawiszy ze wszystkich programów.
 • Przechwytywanie haseł uwzględniając klawisze Alt, CAPS LOCK, CTRL
 • Sprawdzanie w jakich aplikacjach były wpisywane znaki.
 • Eksportowanie danych do formatu Excela bądź CSV.

Więcej


Raportowanie aktywności komputera

Kreator raportów jest integralną częścią Home StaffCop która pozwala na sprawdzanie działań dziecka i czasu spędzonego przy komputerze. Program do kontroli rodzicielskiej komputera StaffCop Home tworzy obszerne raporty w postaci arkusza kalkulacyjnego o czasie poświęconym na daną aplikację. Takie same raporty mogą być tworzone dla stron internetowych (www), dokumentów, komunikatorów, czatów itd.

Masz wgląd w otwierane przez dziecko programy. Możesz przeglądać ze szczegółami kiedy zostały włączone oraz jak długo były używane. Istnieje możliwość wygenerowania raporu, gdzie będziemy mogli wygenerować odpowiedni wykres czasu spędzanego na róznych działaniach przy komputerze.

Îň÷ĺň

Raport może zawierać:

 • Listę stron internetowych www
 • Typy dokumentów
 • Wciskane klawisze
 • Aplikacje
 • itd.

Więcej


Mocna ochrona

Program do monitorowania komputera StaffCop działa jako usługa systemu Windows. Jeśli użytkownik nie ma uprawnień administratora, to nie jest możliwe, aby zatrzymać, ominąć lub całkowicie usunąć Agenta.

Informacje są szyfrowane po stronie agenta i deszyfrowane przez komputer admina, co wyklucza przechwytywanie i wyświetlanie danych.

StaffCop Home posiada specjalnie zabezpieczony panel administracyjny, gdzie można ustawić hasło przed nieautoryzowanym dostępem. Nawet jeśli dziecko przypadkowo otworzy panel, nie będzie w stanie wprowadzić lub wyświetlić żadnych danych. Możesz również ustawić specjalne skróty klawiaturowe, aby dotrzeć do panelu administratora lub usuwać ikony z zasobnika.


Monitorowanie zdarzeń systemowych

StaffCop Home zapisuje i analizuje dane o następujących działaniach systemu:

 • Włączanie oraz wyłączanie komputera, wraz z dokładnym czasem tych zdarzeń.
 • Logowanie i wylogowanie użytkownika, wraz z nazwami użytkowników oraz czasem operacji.
 • Instalowanie oprogoramowania, wraz z użytkownikami, którzy inicjowali akcje.
 • Podłączenie urządzeń USB oraz innych nośników.
 • Drukowanie dokumentów


Fatal error: require(): Failed opening required '/home/users/czesany/public_html/staffcop.pl/bitrix/footer.php' (include_path='.:/usr/multiphp/php5.6/usr/share/php:/home/lib/php5.6:/home/lib/php5.6/pear') in /home/users/czesany/public_html/staffcop.pl/home/features.php on line 395